X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 id=

تاثیر ورزش بر اندام های درونی و بهبود در عملکرد آنها

تاثیر ورزش بر اندام های درونی و بهبود در عملکرد آنها

و

مطالبی در مورد تاثیر رقص بر سلامتی

و

توضیحاتی در مورد هنر های رزمی نوین و علمی  در جهان

 

تاثیر ورزش بر اندام های درونی و بهبود در عملکرد آنها

و

مطالبی در مورد تاثیر رقص بر سلامتی

و

توضیحاتی در مورد هنر های رزمی نوین و علمی  در جهان

 

تأثیرات ورزش بر دستگاه گردش خون :

عضله ی قلب به علت نیاز شدید به اکسیژن و مواد غذایی سهم بیشتری از خون دریافت می کند . مقدار خونی که توسط قلب پمپاژ می شود توسط مقدار خونی که از سیاهرگ ها وارد دهلیز راست می شود تعیین می شود به این اصل قانون

قلب می گویند .                                                    

قدرت پمپاژ قلب با تحریک اعصاب سمپاتیک و افزایش برون ده قلبی در هنگام ورزش افزایش می یابد .             

به عبارتی در هنگام ورزش 2 حالت زیر ممکن است ایجاد شود :

1-               ( بر اساس قانون قلب ) خودتطبیقی قلب با خون زیادتر و افزایش قدرت پمپاژ

2-               تحریک اعصاب سمپاتیک به جای اعصاب پاراسمپاتیک

ویژگی های قلب :

1-               اتصال فیبرهای عضلانی و انقباض همزمان آنها

2-               بالاتر بودن پتانسیل عمل ماهیچه ی قلبی به علت وجود فیبرهای پورکنژ

3-               کنترل پاراسمپاتیک

سیکل قلبی یا یک مرحله ی کامل انقباض و انبساط قلب در سه مرحله روی می دهد :

1)               دیاستازیس : استراحت کامل قلب

2)               سیستول : انقباض دهلیز و بطن

3)               دیاستول : انبساط دهلیز و بطن

تأثیر ورزش بر فشار سیستولی بیش از فشار دیاستولی است .

جریان خون :

فشار خون عاملی است که باعث جریان خون در گردش عمومی خون در بدن می شود .

                                 

                                   

جریان خون در یک بافت عمدتاً به وسیله ی مکانیسم خودتنظیمی موضعی کنترل می شود و نباید نقش سیستم عصبی سمپاتیک را نادیده گرفت که با گشاد کردن رگ ها در هنگام ورزش جریان خون را در عضلات فعال افزایش    می دهد .

فشار خون :

همان نیرویی است که خون بر دیواره های رگ خونی وارد می کند .

در هنگام ورزش به علت افزایش بازده قلب فشار خون بیشتر می شود که این افزایش تحت تأثیر عوامل عصبی و شیمیایی است که این حالت در ورزش های دینامیک در مقایسه با ورزش های ایزومتریک بیشتر است .

به طور کلی سه عامل بسیار مهم همکاری دستگاه گردش خون در هنگام ورزش را در بر می گیرند :

1) تحریک سیستم عصبی سمپاتیک 

2) افزایش فشار شریانی :

 انقباض رگ ها باعث افزایش فشار شریانی می شود . در ورزشکاران ورزیده جریان خون عضلات می تواند حداقل تا 20 برابر افزایش یابد . با وجود اینکه عامل اصلی آن گشادی رگ هاست ولی افزایش فشار شریانی نیز تأثیر زیادی در این افزایش دارد .

3) افزایش برون ده قلبی

برون ده قلب برابر است با حاصل ضرب حجم ضربه ای در سرعت ضربان قلب

سرعت ضربان قلب در هنگام ورزش با توجه به شدت فعالیت افزایش می یابد . ضربان های قلب در افراد معمول و ورزشکار با افزایش مصرف اکسیژن افزایش می یابد که افزایش ضربان قلب در ورزشکاران کمتر از افراد عادی است .

حجم ضربه ای نیز در هنگام ورزش به علت تخلیه ی بیشتر قلب در هر ضربان افزایش می یابد .

               رقص و تاثیر آن بر سلامت روحی و جسمی انسان

رقصیدن با موسیقی به قدیمی ترین غریزه ی ذاتی ما برمی گردد: از بدو زمانی که بشر پا بر این کره ی خاکی گذاشت، رقص جزئی از فرهنگ بوده است. این جنب و جوش و حرکات زیبا، علاوه بر اینکه تفریح جالبی است و برای جسم و فکر ما مفید است، حواس بینایی، شنوایی و بساوایی را نیز تقویت می کند. جالب است بدانید که درفرهنگ هندوان با توجه به اینکه بعد از آب و هوا ، موسیقی سومین دلیل زنده بودن ساکنین شبه قاره بوده و هست؛ رقص وسیله برای نشان دادن ارادت و شکرگزاری برای خدایانشان و بلکه مقدسترین حالتی است که یک انسان می تواند در پیشگاه خدا به آن برسد.  در این مقاله قصد دارم تا شما را با تاثیرات مثبت رقص بر سلامتی آشنا کنم.

رقصیدن یکی از بهترین راه های آوردن فعالیت فیزیکی در زندگیمان است. یکی از دلایل همه گیر شدن این ورزش ریتمیک، انواع متعدد و مختلف آن است که با سلایق مختلف مردم سازگار است.

برای همه مفید است

برای سلامت ماندن، متخصصین پیشنهاد می کنند که هر کس حداقل پنج بار در هفته، به مدت 30 دقیقه در فعالیت های فیزیکی با شدت متوسط شرکت کنند. این فعالیت ها ضربان قلب و تنفس شما را افزایش داده و شما را گرم می کند. لازم نیست حتماً به نفس نفس زدن بیفتید و شُر و شُر عرق بریزید. همین که بتوانید 30 دقیقه این حرکات را ادامه دهید کافی است. و جالب است بدانید که رقص نیز می تواند جزئی از این فعالیت های فیزیکی باشد.

اکثر سبک های رقص، حتی نوع آرام آن والس، شدتی تقریباً برابر با 3 مایل در ساعت پیاده روی متوسط دارد. افرادی که حتی در چاردیواری یک اتاق به تنهایی می رقصند، ضرر نمی کنند، چون با این کار  ضربان قلب و تنفسشان را بالا می برند. رقصیدن به طور مداوم، خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، دیابت نوع دوم و سرطان را کاهش می دهد. علاوه بر این مزیت ها، آنقدر از این کار لذت می برید که حتی فراموش میکنید در حال ورزش کردن هستید!

کالری سوزی می کند

رقص همچنین باعث خوش هیکل و لاغر ماندن شما نیز می شود. با بالا رفتن سن، جلوگیری از اضافه وزن کار بسیار مشکلی می شود چون بالا رفتن سن با کاهش حجم عضلانی و افزایش حجم چربی بدن مرتبط است. اما یکی از فواید رقصیدن، کالری سوزی آن است. در یک جلسه 30 دقیقه ای رقص، یک فرد متوسط با وزن 60 کیلوگرم حداقل 99 کالری خواهد سوزاند. البته این مسئله در سبک رقص های مختلف تفاوت متغیر است. با رقص های پر جنب و جوش تر مسلماً میزان بیشتری کالری خواهید سوزاند.

برای استخوانها و مفاصل مفید است

رقصیدن احتمال ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد، به این دلیل که گام های رقص بر استخوانها فشاری وارد می کند که کمک می کند تا مستحکم و متراکم بمانند. هرچه استخوانهای شما متراکم تر باشند، استحکام بیشتری خواهند داشت و در مواقع افتادن یا زمین خوردن کمتر دچار شکستگی می شوند.

همچنین حرکات پر جنب و جوش رقص برای عضلات و مفاصل نیز مفید هستند و از ابتلا به ورم مفاصل جلوگیری میکند.

فرد را فعال می سازد

جنب و جوش رقص فرد را به تکاپو می اندازد و حفظ تعادل و هماهنگی هنگام رقص، قدرت بدنی او را افزایش می دهد. این مسئله باعث می شود که افراد در زندگی روزمره نیز راحت تر بتوانند تعادل خود را حفظ کنند و کمتر زمین بخورند و همچنین پر جنب و جوش تر و فعالتر شوند.

فواید ذهنی

رقص های پر جنب و جوش و تند، مغز را نیز همانند جسم فعال نگاه می دارد. ورزش گردش خون را افزایش می دهد و به این ترتیب اکسیژن راحت تر و سریعتر به مغز میرسد. همچنین یادگیری حرکات مختلف و گام های دشوار رقص، باعث می شود ذهن نیز به تکاپو بیفتد. محققین دریافته اند که رقص از بروز بیماری آلزایمر و جنون جلوگیری می کند.

ورزش نه تنها زوال مغز را کندتر می کند، بلکه قدرت مغز را نیز افزایش می دهد. تجربه نشان داده است که گوش دادن به موسیقی حین رقص، این توانایی را چند برابر میکند.

فواید اجتماعی

یکی دیگر از فواید عالی رقص، درمورد زندگی اجتماعی است. با اینکه تنهایی رقصیدن هم فواید کافی برای سلامتی شما دارد، اما رقص گروهی و دو نفره باعث می شود علاوه بر این فواید جسمانی، روحتان را نیز با پیدا کردن دوستی های تازه یا مستحکم تر کردن دوستی های گذشته تقویت کنید. احساس عضویت داشتن در یک جمع، گروه یا اجتماع، یکی از کلیدهای رسیدن به زندگی سعادتمندانه است. اگر موقعیت مهمانی رفتن برایتان پیش نمی آید، می توانید با شرکت در کلاسهای رقص، از این فایده ی این ورزش زیبا و ریتمیک نیز استفاده ببرید.

تقویت روحیه

اکثر سبک های رقص فواید زیادی برای تمدد اعصاب دارند. هنگام رقص می توانید ذهنتان را به هر کجا که دوست دارید پرواز دهید و به آرامش درونی برسید. محققین دریافته اند که رقصیدن مداوم، از بروز بیماری های روانی مثل افسردگی جلوگیری به عمل می آورد. همچنین فرد با یادگرفتن حرکات و گام های دشوار رقص، به احساس موفقیت دست می یابد که برای تقویت روحیه و اعتماد به نفس عالی است.

هنوز برای رفتن به کلاس رقص دیر نشده است!

می دانم که با خواندن این مطالب علاقه تان به رقصیدن چند برابر شده است و دوست دارید از کوچکترین زمان ممکن نیز برای این ورزش فوق العاده استفاده کنید. اما چرا به تنهایی؟ با شرکت در کلاسهای رقص می توانید هم دوستان جدید پیدا کنید، و هم قوانین رقص را اصولی بیاموزید. پس از همین امروز اقدام کنید، هنوز دیر نشده است!

 

 

تاثیر ورزش بر سلامت کرو

ورزش علاوه بر به وجود آوردن سلامت جسمی، رابطه نزدیکی با سلامت روانی به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی و عامل موثری برای رفع این گونه ناهنجاری‌هاست.

به گزارش ایسنا ، وجود تمرینات ورزشی نه تنها موجب سلامت جسمی از قبیل ایجاد آرمیدگی و تنظیم ضربان قلب می‌شود، بلکه در جنبه‌های مختلف شخصیتی و ویژگی‌های روانی نیز موثر می‌باشد.

با اشاره به ویژگی‌های مثبت ورزشی بر روح و روان آدمی متاسفانه وجود ورزش در جامعه کرو پروازی دیده نمی‌شود، بدن انسان برای یک زندگی فعال و پر جنب و جوش طراحی شده است که فعالیت‌های بدنی نقش بسزایی در سلامت جسمانی و روانی بر قرار می‌کنند.

پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که تمرینات ورزشی نه تنها از خطر بیماری‌های جسمی، قلب وعروق، پوکی استخوان و سرطان در کرو می‌کاهد، بلکه در کنترل افسردگی اضطراب و احساس تسلط و خویشتنداری موثر است.

بانوان و آقایان کرو که فعالیت بدنی کمی دارند ابتلا به بیماری و فشار روانی در آنها بیشتر است.

 

ترکیبات یک نوشیدنی ورزشی

 آب:بدون شک مهم‌ترین جزء و بالاترین درصد را در یک نوشیدنی ورزشی دارا می‌باشد. در واقع آب علاوه بر بازسازی ذخایر آب از دست رفته، بستری مناسب را جهت افزودن سایر ترکیبات، نظیر کربوهیدرات و املاح مهیا می‌نماید. لیکن نباید فراموش کرد که آب به کار رفته در نوشیدنی ورزشی می‌بایست، از نظر املاح و مواد معدنی آن (سختی آب) در حد مطلوبی باشد، زیرا در صورت وجود املاح زیاده از حد در یک نوشیدنی ورزشی، ممکن است تعادل املاح در بدن به هم خورده و عملکرد عضلات دچار آسیب شود. کربوهیدراتF:کربوهیدرات در یک نوشیدنی ورزشی، عاملی است جهت تنظیم قند خون و به عنوان منبع تولید انرژی سریع در عضلات به مصرف می‌رسد. علاوه بر آن که دریافت کربوهیدرات، موجب صرفه‌جویی در گلیکوژن عضلات می‌گردد، نتایج مطالعات متعدد گواه آن است که تخلیه‌ گلیکوژنی عضلات با احساس خستگی در فرد مرتبط است.
در طی یک فعالیت بدنی سنگین که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، مصرف کربوهیدرات به میزان60- 30 گرم به ازای هر ساعت فعالیت بدنی توصیه می‌گردد تا با حفظ قند خون و سطح اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها، احساس خستگی را به تعویق اندازد.

 این امر با مصرف 1200- 600 میلی‌ لیتر نوشیدنی در ساعت که حاوی 8- 4 درصد کربوهیدرات به صورت قند‌های ساده (قند معمولی، گلوکز و یا فروکتوز) و ترکیبات پیچیده‌تر (نظیرمالتودکسترین) باشد، میسر می‌گردد.
البته افزودن کربوهیدرات به یک نوشیدنی ورزشی، علی رغم موارد فوق با مشکلاتی روبروست که دو مورد اصلی آن،تاخیر در تخلیه معده و تحریک پاسخ انسولین می‌باشد. 
تاخیر در تخلیه معده:

 

با افزودن مقادیر زیادی کربوهیدرات‌ به ویژه از انواع ساده، اسمولالیته‌ نوشیدنی ورزشی افزایش می‌یابد و این امر موجب تاخیر در تخلیه‌ معده می‌گردد. برای جلوگیری از این وضعیت پیروی از دو اصل زیر کار ساز است: به کارگیری درصد مشخصی از کربوهیدرات‌ها:

 در مطالعه‌ای که بر روی میزان جذب مایعات (و در واقع سرعت تخلیه‌ دستگاه گوارش) از نوشیدنی‌های ورزشی صورت گرفته است ، بین سرعت جذب مایع از نوشیدنی حاوی 6 درصد کربوهیدرات، با آب خالص تفاوت آماری معنی داری وجود ندارد و در درصدهای بالاتر کربوهیدرات در نوشیدنی ورزشی، اختلال و تاخیر در جذب مایع کاملاً محسوس است. البته باید متذکر شد، در صورتی که درصد کربوهیدرات از حدود 4 درصد نیز پایین‌تر باشد، موجب رقیق شدن (هیپوتونیک) نوشیدنی شده و مصرف آن نمی‌تواند در تامین گلوکز مورد نیاز عضله‌ در حال فعالیت موثر باشد. 

به کارگیری کربوهیدرات‌های نیمه هضم شده:

 به کارگیری برخی پُلیمرهای گلوکز نظیر مالتودکسترین در نوشیدنی‌های ورزشی، موجب کاهش تاثیر منفی افزودن کربوهیدرات بر تخلیه‌ معده می‌گردد و خطر افزایش انسولین و کاهش قندخون را هنگام فعالیت بدنی به حداقل می‌رساند. تحریک پاسخ انسولین:

 

مصرف کربوهیدرات‌ها ممکن است با تحریک ترشح انسولین موجب آسیب عملکرد ورزشی فرد گردد. براین اساس در برخی نوشیدنی‌ها از ترکیبات کربوهیدراتی نظیر فروکتوز استفاده می‌شود که تاثیر آن بر ترشح انسولین، از قندهایی مثل گلوکز بسیار کم‌تر است. املاح و الکترولیت‌ها:جایگزینی الکترولیت‌ها در طی ورزش، در صورتی که فعالیت ورزشی برای مدت زمانی کم‌تر از 2 ساعت به طول بینجامد، ضروری نیست. لیکن وجود مقادیر اندک از الکترولیت‌ها به ویژه سدیم اثرات مثبتی بر جذب آب و کربوهیدرات دارد.
در سال 1996 کالج آمریکایی طب ورزشی توصیه کرد که سدیم در محلول‌های مخصوص تجدید ذخایر مایعات مصرفی در حین فعالیت‌های ورزشی، که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، با غلظت 7/0- 5/0 گرم در لیتر منظور گردد. افزودن سدیم به نوشیدنی موجب بهبود طعم و افزایش بازسازی مایعات می شود و از ایجاد حالت کمبود سدیم (هیپوناترمی) در افرادی که میزان بالایی مایعات نوشیده‌اند، جلوگیری می‌نماید.
البته افزودن کلر نیز به میزان 7/0- 5/0 گرم در لیتر در نوشیدنی ورزشی مفید خواهد بود.

سایر ترکیبات:از مهم‌ترین ترکیبات افزوده شده به نوشیدنی‌های ورزشی، برخی املاح نظیر پتاسیم و انواع ویتامین‌ها قابل ذکرند. البته ویتامین‌های گروه B به دلیل تاثیر آن‌ها در سوخت و ساز انرژی، و ویتامین‌های  E  و C  به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی آن‌ها می‌توانند مفید باشند.

سایر خصوصیات یک نوشیدنی ورزشی که در مقبولیت آن موثرند:

طعم:مهم‌ترین خصوصیتی که یک نوشیدنی ورزشی می‌بایست واجد آن باشد، مقبولیت طعم و گوارایی آن است. بر این اساس هیچ‌گاه در حین دوره‌ی مسابقات، نوشیدنی‌های جدید را امتحان نکنید، زیرا ممکن است عدم مقبولیت طعم آن، به عمل کرد شما آسیب بزند. دمای نوشیدنی:
دمای نوشیدنی ورزشی بهتر است کم‌تر از دمای محیط (حدود 22- 15درجه سانتی‌گراد) باشد.
نوع بسته‌بندی و سهولت مصرف:مطالعات نشا‌نگر آن است که اگر مایعات و نوشیدنی‌های ورزشی به صورت آماده‌ تهیه گردند، میل به مصرف آن‌ها در ورزشکاران افزایش خواهد یافت.

تاثیر ورزش برکنترل سطح کلسترل خون 

تحقیقی که اخیراً در دانشگاه آلاباما ، Birmingham انجام شده نشان داده است که فعالیت های بدنی طولانی مدت نسبت به فعالیتهای ورزشی سخت و کوتاه مدت اثر بیشتری در کاهش سطح کلسترول خون دارند .

 اگر چربی خونتان بالاست باید بدانید که تنها استفاده از رژیم غذایی کم چربی نمی تواند شما را در کاهش سطح کلسترول خونتان یاری نماید برای این امر باید میزان کالری دریافتی خود را نیز کنترل نمایید . به عبارت دیگر رژیم غذایی تنها هنگامی می تواند سطح کلسترول خون شما را تنظیم نماید که میزان کالری دریافتی نیز تا حد نرمال تقلیل یابد چربیهای اشباع شده در گوشت و فرآورده های تهیه شده از شیر کامل در بدن انسان تبدیل به ماده ای بنام استن می شوند .

کبد از این ماده برای ساختن کلسترول استفاده می کند . در صورتیکه میزان کالری که شما می سوزانید بیش از آن حدی باشد که وارد بدن شما شده است بدن از استن برای تولید انرژی و جبران این کمبود استفاده می کند . به عبارتی دیگر ورزش با افزایش مصرف کالری و استفاده از استن در تولید انرژی و جبران کمبود کالری ، از تجمع این ماده در بدن شما جلوگیری به عمل می آورد .

 حال نکته مهم این است ، کدام ورزش برای شما مفیدتر خواهد بود . ورزشهای سخت موجب بروز آسیبهای عضلانی و به تبع آن دردها و کشیدگی ها و کوفتگی های ماهیچه ای می شود .

 لذا انجام آن می تواند موجب شود که شما تا چند روز بعد از انجام یک تمرین نتوانید تمرین دیگری را انجام دهید در صورتیکه انجام فعالیت های سبک تر و طولانی مدت این آسیب ها را وارد ننموده و به شما اجازه می دهد تا با انجام یک فعالیت مستمر و همه روزه بدن خود را در کاهش سطح کلسترول خون یاری نمایید.

 

در دنیای امروزی که دیگر فلسفه رزمی رنگ و بوی خود را از دست داده است و دیگر کمتر کسی  دنبال آن ارزش های والا و انسانی می باشد .

استاد اعظم مهندس محمد رضا یوسفی که جوانی مبتکر و از قشر تحصیل کرده است . این جوان مسلمان وایرانی بنیان گذار یک بینش و یک بنیاد عظیم در ورزش به خصوص هنر های رزمی می باشد.

حال در رابطه با بنیان گذار این بینش وبنیاد عظیم جهانی کمی اطلاعات در اختیار شما قرار می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت های زیر مراجعه و یا برای مکاتبه با استاد بزرگ مهندس محمد رضا یوسفی با صندق پستی الکترونیکی زیر مکاتبه کنید.

www.ISLAMICSPORT.com

www.LOUANGEL.com

Email:Tenshigoju@yahoo.com

Email:yousefi@hotmail.com

 در رابطه با دانشگاه ملی هنر های رزمی :

این تشکیلات با مرکزیت ایالات متحده امریکا  و با ریاست پرفسور استاد بزگ هانشی لو آنجل که ایشان ، خود بنیان گذار  رشتۀ عظیم رزمی  tenshi go ju kai karate که زیر مجموعه رشته کاراته می باشد.همچنین ایشان در سال 1998 بر اساس زحمات بی اندازه به جامعه عظیم رزمی در سراسر جهان به کسب عنوان مرد ورزش های ایالت متحده امریکا در آن سال نائل آمدند .

هانشی لو آنجل شاگرد سابق استاد و راهب بزرگ گوگن یاماگوجی می باشد ، که ایشان نیز بنیان گذار رشته  gojoru karate در جهان می باشد .

دانشگاه ملی هنر های رزمی امریکا بزرگترین مرجع علمی هنر های رزمی در جهان می باشد .

سبک بین المللی دابل فول کنتاکت تنها رشته مبارزاتی آزاد رینگی گروهی در جهان است که تحت لیسانس این مجمع عظیم جهانی می باشد.

www.LouAngel.com

 اهداف :

اتحاد ، همبستگی و تعامل جزو لاینفک و اصلی نظام آفرینش است که می توان آنرا در یک هسته اتم و یا در وسیع ترین کهکشانهای لایتنهی جستجو نمود .

 اتحاد و همبستگی کلمه نام آشنایی است که از دیر باز در تمامی ادیان و سنن اقوام مختلف در ادوار تاریخ بدنبال دستیابی به آن بوده و هستند . اتحاد در اسلام کلمه مقدسی است که به کرات در آیات کریمه قرآن مجید با معانی و کاربردهای متفاوت بکار رفته است و خداوند متعال همه امت اسلام را به اتحاد و همبستگی فرا خوانده است .

اتحاد جمعی میان اقوام عرب اولین مبنا و حرکت زیر بنایی بعد از هجرت پیغمبر اسلام (ص) از مکه به مدینه برای مقابله و مبارزه با مشرکین و کفار بود که اسلام را از محدوده یک شهر به گستره غالب جهان رساند .

از این رو با تشکیل اولین اتحادیه ورزش کشورها و جوامع اسلامی ، ورزش را به لحاظ تعاملات والای انسانی در ابعاد فردی و گروهی بهانه خوبی جهت ایجاد اتحاد بیش از گذشته در  میان جامعه گسترده مسلمان  جهان بویژه جوانان مرد و زن خوش فکر و با اخلاق مسلمان قرار دادیم که انشاء الله مبنای خیری جهت دستیابی بیشتر به آرمانهای بزرگ پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) سهمی هر چند کوچک را داشته باشیم .

اهداف بنیانگذار :

1-     ایجاد اتحاد و یکپارچگی و تعامل بیشتر میان مسلمانان سراسر جهان .

2-     ایجاد یک قطب واحد و برتر ورزشی مختص مسلمانان در جهان

3-     ایجاد زمینه مناسب جهت پرورش قهرمانان و استعدادهای درخشان مسلمانان در رشته های مختلف ورزشی .

4-     ایجاد بستر های مناسب جهت رشد ورزشهای مختص اسلام و تشکیل ورزشهای جدید توسط مسلمانان در سراسر جهان .

5-   بطور کل ایجاد جایگاه امن و مناسب ورزشی برای اعتلای جسمی و روحی تمامی مسلمانان در تمامی مقاطع سنی و جسمی در سراسر جهان .

 

در رابطه با بنیانگذار :

بنیانگذار اتحادیه ورزش کشورها و جوامع اسلامی مهندس محمد رضا یوسفی یکی از نوابغ جوان و تئوریسینهای بزرگ ورزشی جهان می باشد که تا کنون موجب اعتلای علمی و فنی فراوانی در حوزه های مختلف ورزشی در سطح جهان گردیده است و گسترش خدمات شایان ایشان به جامعه ورزش جهان کاملاً مشهود و عینی می باشد .

از آخرین دستاوردهای بین المللی ایشان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 الف ) تشکیل اتحادیه های جهانی :

1-     بنیانگذار جهانی اتحادیه ورزش کشورها و جوامع اسلامی .

2-     بنیانگذار جهانی اتحادیه ورزشهای رزمی کشورهای اسلامی .

 ب ) تشکیل مراکز علمی جهانی :

1-     تشکیل دانشگاه بین المللی هنرهای رزمی کشورهای اسلامی

2-     تشکیل چندین کانون علمی ویژه ورزش های اسلامی

3-     تشکیل مدارس بین المللی ویژه ورزشهای رزمی

 ج ) پایه گذاری رشته های جهانی :

1-     بنیانگذار جهانی رشته ورزشی بین المللی دابل فول کنتاکت

2-     بنیانگذار جهانی رشته ورزشی فول سلف دی فنس

         ( پیشرفته ترین سیستم دفاع شخصی جهان)

 د ) کسب عناوین جهانی :

1- کسب رتبه بین المللی استاد ارشد برتر جهان در سال 2002   (WFCH )

2-عضو تالار افتخارات جهان و شورای اساتید بزرگ و نخبگان جهان ( WFCH )

3- نماینده دانشگاه ملی هنرهای رزمی امریکا در خاورمیانه   NCMA

4- ایجاد اولین مدارس هنر های رزمی در ایران و خاورمیانه

5- تاسیس دانشگاه ملی هنر های رزمی در ایران(بزرگ ترین مرجع علمی _فنی هنر های رزمی در خاورمیانه)

 Writer : Eng Hosein Yoosefi 

may 2007

 

 

تاریخ ارسال: شنبه 14 دی‌ماه سال 1387 ساعت 02:45 ب.ظ | نویسنده: روابط عمومی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد